studiekringen 50+

Studiekringen bij BiblioPlus

Een Studiekring is een zelfstandige groep die regelmatig in de bibliotheek samenkomt. Je bespreekt de actualiteit en diept een onderwerp verder uit. Voor 50-plussers die breed actief willen blijven, nieuwe mensen willen ontmoeten en geïnteresseerd zijn in de wereld om hen heen. Een Studiekring is een concept van het landelijke platform Studiekring 50-plus.

Studiekringen50plus.nl

Wat doet een Studiekring?

In de bijeenkomsten van een Studiekring gaat het om het met elkaar bespreken van zelf gekozen onderwerpen, van eigen ervaringen en eigen inzichten. De onderwerpen hebben vaak betrekking op de actualiteit, op eigen hobby’s en interesses, of opgedane kennis en ervaring, die je met een ander wilt delen.

Informatiebijeenkomsten

BiblioPlus ondersteunt regelmatig de opstart van nieuwe Studiekringen. Tijdens een eerste informatiebijeenkomst hoor je meer over wat de Studiekring inhoudt en wat er van deelnemers wordt verwacht.

Bij voldoende animo (10 tot 15 deelnemers) kan een nieuwe kring worden opgericht, die gedurende 3 bijeenkomsten wordt begeleidt vanuit BiblioPlus. Daarna gaat de kring zelfstandig verder.

Actieve Studiekringen

Binnen BiblioPlus zijn 6 studiekringen actief op de locaties Boxmeer, Mill, Sint Anthonis, Bergen en Cuijk. Wil je weten of je zou kunnen aansluiten bij een bestaande Studiekring?

Neem dan contact op met Annebel Spanjersberg, programmamaker Volwassenen. Laat daarbij weten welke locatie jouw voorkeur heeft. Wanneer de Studiekring nieuwe deelnemers toestaat word je in contact gebracht  met de contactpersoon van de kring.  

Stuur een mail


“De ontmoeting met anderen. Het bespreken van allerlei onderwerpen. Het bij de tijd blijven. Vriendschap en belangstelling voor elkaar. Deel blijven van een gemeenschap. Dat betekent de Studiekring voor mij.”